![]() |
Avontuurlijke internationale groepsrondreis per safaritruck, van Johannesburg naar Kaapstad. Verblijf in middenklasse hotels en lodges op mooie locaties. Gemiddeld 4-16 deelnemers per groep.
Ook offerte aanvragen ná bovenstaande data
Vandaag vliegt u naar Johannesburg, waar u in de avond arriveert. Na aankomst op de luchthaven wordt u naar uw accommodatie gebracht voor de eerste overnachting.
Na het ontbijt verlaat u Johannesburg. Er staat een schitterende rit op het programma. U vertrekt richting het noorden langs de buitenwijken van Pretoria en door de uitgestrekte vlaktes van Zuid-Afrika. U stopt voor een lunch in het historische goudmijnstadje Haenertsburg. Hierna gaat de route verder richting Magoebaskloof. Dit gebied wordt gekenmerkt door de prachtige groene bergen en bossen.
Vervolgens rijdt u naar de lodge waar u twee nachten verblijft. De tented lodge is gelegen in een privé-wildreservaat grenzend aan het Kruger National Park, het bekendste wildpark van Zuid-Afrika. De rest van de dag is ter vrije besteding. Bij de lodge is een waterhole waar regelmatig dieren hun dorst komen lessen. (O,D)
Een vroege start met een licht ontbijt bestaande uit verse koffie en traditioneel Zuid-Afrikaans beschuit. Hierna gaat u op weg voor uw eerste bush beleving: op zoek naar de Big Five! U maakt diverse stops zodat u op uw gemak het wild kunt aanschouwen. De gids geeft u uitgebreide informatie over de dieren en de bush. U keert terug in de lodge voor een brunch en heeft tijd om te relaxen bij het zwembad. In de namiddag vertrekt u in een open safarivoertuig voor een game-drive en aansluitend een avond game-drive. U heeft grote kans verschillende (nacht)dieren te spotten. (O,D)
Na een uitgebreid ontbijt reist u verder richting Hazyview. U maakt stops bij de diverse hoogtepunten van de bekende Panoramaroute. Zo komt u langs de drie rondavels, een natuurlijke rotsformatie in de vorm van traditionele hutten. De eerste stop wordt gemaakt bij de indrukwekkende Blyde River Canyon, dit is ’s werelds grootste groene canyon. Hierna volgt een bezoek aan het museum dorpje Pilgrim’s Rest waar u kunt genieten van een wandeling door de hoofdstraat. De lunch (voor eigen rekening) wordt genuttigd op een bijzondere locatie; op de rand van een plateau, met een waanzinnig uitzicht op het uitgestrekte Lowveld. U vervolgt de weg naar de lodge waar u twee nachten verblijft. De lodge heeft een rustige ligging in een inheems bos en aan de oevers van de Sabie rivier. (O,D)
De wekker gaat weer vroeg vandaag. Bij zonsopgang vertrekt u naar Kruger National Park. Het ontbijt bestaat vandaag uit wat snacks voor onderweg. Het iconische park ligt in de provincies Limpopo en Mpumalanga en is bekend om de grote kuddes olifanten en buffels, de sabelantilope en de vele vogelsoorten. De beste tijd om het park te bezoeken is in de maanden april t/m oktober, de droge tijd. Het gras is kort, de bomen zijn kaal en veel dieren zijn bij de waterpoelen te vinden. In elk seizoen kunt u echter tijdens een ontspannen rit het wild van nabij observeren. De gehele dag gaat u tijdens game-drives op zoek naar het wild. Hier en daar krijgt u even de tijd om de benen te strekken en halverwege de dag wordt er gestopt in een van de restcamps voor een lunch. (O,D)
De reis wordt vervolgd in zuidelijke richting door de stad Nelspruit naar eSwatini. Dit land is ongeveer half zo groot als Nederland en kent met zijn berg- en savannegebieden een afwisselend landschap. Het koninkrijk kenmerkt zich door een sterke traditionele cultuur en de gastvrijheid van de bevolking. Onderweg zult u zeker genieten van het prachtige heuvellandschap, de traditionele huisjes en de suikerrietvelden. Ook zijn er vele ambachtsfabriekjes te vinden. Als de tijd het toelaat gaat u een of meerdere fabriekjes bezoeken. In de avond geniet u in het hotel van een lokaal gerecht. U overnacht in eSwatini. (O,L,D)
U rijdt nog een stuk over de bochtige wegen door eSwatini. Aan het eind van de ochtend keert u terug in Zuid-Afrika, waar u aankomt in Zululand, in de provincie Kwazulu Natal. De Zulu’s zijn de grootste bevolkingsgroep van Zuid-Afrika. Reisdoel van vandaag is kustplaats St. Lucia waar u de komende twee nachten verblijft. U brengt een bezoek aan het iSimangaliso Wetland Park, een uniek subtropisch gebied aan de kust bestaande uit witte stranden, getijdenpoelen en duinbossen. Hoe bijzonder is het om hier nijlpaarden, buffels en andere grote dieren te spotten? U maakt een ontspannen wandeling op een verlaten strand en u kunt een duik nemen in de warme Indische Oceaan. Optioneel kunt u in de avond een game-drive door het park maken. (O,L)
Vroeg in de ochtend verlaat u St. Lucia en rijdt u door de glooiende heuvels die bekend staan om de strijd die hier vroeger heeft plaatsgevonden tussen de Boeren, de Britten en de Zulu’s. De weg wordt vervolgd naar de majestueuze Drakensberg, de grootste bergketen van Zuid-Afrika en aan het einde van de dag arriveert u in uw knusse hotel. Op dag 9 gaat u een hike maken in de Tugela Gorge, gelegen in Royal Natal National Park, onderdeel van het Drakensberg Werelderfgoed. Vanaf hier heeft u een spectaculair uitzicht op het amfitheater en de Tugela waterval. Met een hoogte van 948 meter is dit de op een na hoogste waterval ter wereld! Optioneel kunt u paardrijden. (O,L,D)
Met wat spierpijn in de benen van de hike van gisteren, gaat de route verder naar het zuiden richting Natal Midlands. Dit gebied staat bekend om de boerderijen. De overnachting zal dan ook op een ranch zijn, in het plaatsje Swartberg. U komt in de middag aan en heeft dan de tijd om meer te leren over het boerenleven en de fascinerende geschiedenis die schuilt achter de boerderij en het landgoed. Als u wilt, mag u meehelpen met de werkzaamheden in de middag of in de vroege ochtend. In de avond wordt het diner bereid met verse verbouwde producten uit de eigen tuin. (O,L,D)
Een vroege start vandaag. U rijdt in zuidelijke richting naar een van de hoogtepunten van deze reis: de Wild Coast. Dit gebied was voorheen een onafhankelijk thuisland en derhalve is het nog niet zo ontwikkeld als de rest van Zuid-Afrika. Er zijn ongerepte stranden, uitgestrekte velden en traditionele Xhosa dorpjes. U verblijft twee nachten in een afgelegen lodge waardoor u uitgebreid kennis kunt maken met dit prachtige gebied. Op dag 13 maakt u een avontuurlijke hike. U wandelt langs de hoge kliffen, verlaten stranden en grasvlaktes richting ‘Hole in the Wall’. Dit is een eilandje met een boog in de rotsen, ontstaan doordat de eeuwen de golven er tegenaan beuken. De avonturiers kunnen er naar toe zwemmen om een kijkje van dichtbij te nemen. In de middag is er tijd om te relaxen op het strand of te gaan zwemmen bij een nabijgelegen waterval. (O,L,D)
U verlaat het groene bosrijke kustgebied en rijdt via een minder bekende route door de Great Karoo naar uw eindbestemming van vandaag: Cradock. Het charmante stadje ligt in de vallei van de Great Fish River, een gebied met een rijke historie die terug gaat tot het jaar 1850. Na aankomst maakt u met een lokale gids een wandeling langs de belangrijkste bezienswaardigheden. (O,L,D)
Een vroege start vandaag want het doel is om Mountain Zebra Park te bereiken zodra de gate open gaat. Het park bestaat deels uit de woestijn van de Great Karoo en is het leefgebied van onder andere de zebra, springbok, struisvogel, luipaard en de zwarte neushoorn. U gaat een game-drive maken in de hoop zoveel mogelijk van deze dieren te zien! Hierna keert u terug naar het hotel voor een uitgebreid ontbijt. Zodra u uw spullen heeft gepakt, vertrekt u naar het beroemde Addo Elephant National Park. Dit is het op twee na grootste park in Zuid-Afrika en is het leefgebied van meer dan 600 olifanten. U doorkruist het park van noord naar zuid en aan het eind van de middag is het een kort ritje naar de kust waar u gaat overnachten. Het hotel heeft een ideale ligging bij het strand en nabij verschillende gezellige restaurants. (O,L)
Vandaag kunt u op uw gemak ontbijten en een strandwandeling maken of misschien wel een duik nemen in de Indische Oceaan. Hierna is het tijd om kennis te maken met de bekende en prachtige Tuinroute. Een gebied met meren, bossen en rivieren. Er wordt regelmatig een stop gemaakt en zo ook bij Tsitsikamma National Park. Hier wandelt u langs de ruige kust naar de hangbrug bij Storms River. Hierna rijdt u naar Knysna waar u een nacht verblijft. Knysna wordt omringd door inheemse bossen, lagunes en fynbos. Fynbos is een typische vegetatie die alleen voorkomt in de Kaapstreek. In de middag is er tijd om het pittoreske plaatsje te ontdekken. Bij de Waterfront zijn veel leuke restaurants te vinden. (O,L,D)
U vertrekt vanuit Knysna en volgt de schilderachtige route door verschillende kustplaatsen op weg naar Cape Agulhas. Dit is het meest zuidelijke puntje van het Afrikaanse continent. U maakt een korte wandeling naar het strand. Op deze unieke plek komen de koude Atlantische Oceaan en de warme Indische Oceaan samen. In de frisse zeebries geniet u hier van een picknicklunch. Een aanrader is om in de middag een wandeling te maken naar een enorme grot: Waenhuiskrans. Een nacht in Cape Agulhas. (O,L,D)
Via Hermanus rijdt u langs de kust en de Hottentots-Holland bergketen naar Betty’s Bay, waar u een kleine kolonie pinguïns bezoekt. U volgt een prachtige route langs False Bay op weg naar Kaapstad, waar u in de middag aankomt. Kaapstad is ongetwijfeld een van de mooiste steden ter wereld. Uniek gelegen aan het water en de imposante Tafelberg op de achtergrond. De stad is vol met cultuur, bekroonde restaurants, galeries en een bruisend nachtleven. U verblijft een nacht in Seapoint, Kaapstad. Optioneel kunt u parasailen, de Table Mountain beklimmen, een boottocht maken of naar Robben Island. (O)
Helaas is uw rondreis na het ontbijt ten einde. U wordt naar de luchthaven gebracht voor uw vlucht terug naar Amsterdam, waar u de volgende ochtend aankomt. (Dag 19: O)